Sertifikalar

AtlasDenim, iş hakları, sağlık ve güvenlik, çevre ve iş etiği dahil sorumlu tedarik zinciri faaliyetlerini değerlendirmek için küresel olarak tanınan bir denetim yaklaşımı olan SEDEX’e üye olmaktan gurur duymaktadır. Bunun yanında, sürdürülebilir kimyasal yönetimini desteklemek ve üretimden tehlikeli kimyasalların kullanılmasının önlenmesini sağlamak için Tehlikeli Kimyasalların Sıfır Boşaltılması (ZDHC) Programına üye olmaktan kıvanç duymaktadır.

OEKO-TEX® Standard 100, Class I bebekler ve çocuklar için – kumaşlarımızın her bir bileşeninin zararlı maddeler açısından test edilmiş olduğunu ve bu nedenle insan ekolojisi ve hatta en hassas ciltler için zararsızlığının kanıtlandığını gösterir.

HIGG INDEX, tedarik zincirimizde çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik performansımızı değerlendirmemize ve ölçmemize katkı sağlar.

BCI (Better Cotton Initiative) – daha sürdürülebilir ve çevreci pamuk üretimine olan bağlılığımızı ve yatırımlarımızı doğrular.

GRS (Global Recycled Standard) – geri dönüştürülmüş içeriğimizin gözetim zinciri, sosyal ve çevresel uygulamalar ve kimyasal kısıtlamalar için gereksinimleri karşıladığını ispatlar.

GOTS (Global Organic Textile Standards) –Organik liflerden yapılan kalitelerimizin üretilirken, tüm organik tekstil tedarik zinciri boyunca üst düzey çevresel ve sosyal kriterlere uygunluk sağlandığını belirtir.

OCS (Organic Content Standards) “Organic 100” and “Organic Blended” – Organik madde içeriğimizin şeffaf, tutarlı ve kapsamlı bağımsız değerlendirilmesine ve doğrulanmasına olanak tanır.

RCS (Recycled Claim Standards) “Recycled 100” and “Recycled Blended” –Nihai geri dönüştürülmüş ürünümüzde geri dönüştürülmüş malzeme bulunduğunu ve miktarını kanıtlamaktadır.

ISO 45001 – İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı

ISO 50001 – Enerji Yönetimi Standardı

ISO 9001 – Kalite Yönetim Sistemi Standardı

ISO 14001 – Çevre Yönetimi Standardı

ZDHC – Tehlikeli Kimyasalları Ortadan Kaldırma